Vi trenger din hjelp for å løfte fram et godt og systematisk pårørendearbeid i kommune-Norge. Mellom 1. april og 1. juni kan du nominere den kommunen du mener bør vinne. Stor som liten – alle har like store vinnersjanser, men de må først nomineres.
Det er stort behov for støttekontakter blant personer med demens. De bidrar til at personer med demens kan fungere bedre i hverdagen og være mer sosialt aktive. Bruk av støttekontakt kan være et meget velegnet tiltak som innebærer et individualiserende, personsentrert og ressursstøttende tilbud, skreddersydd for den enkelte.
Hensikten med studien er å belyse problemstillinger i forhold til personsentrert omsorg i støttekontakttjenesten, opplevelsen personen med demens har av denne tjenesten, samt hvordan de pårørende, støttekontaktene og den lokale administrasjonen av tjenesten opplever den.